VI Śremski Bieg Niepodległości

Dopisała frekwencja i pogoda podczas VI Powiatowego Biegu Niepodległości w Śremie.

Punktualnie o godzinie 15:00 wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego na bieżni Stadionu Miejskiego w Śremie, który rozpoczął VI Powiatowy Bieg Niepodległości w Śremie. W zmaganiach zorganizowanych przez Runner’s Power i Powiat Śremski przy wydatnej współpracy Spółki Śremski Sport udział wzięło ponad 200 biegaczy. Ścigali się oni po ścieżkach Parku Miejskiego im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie w większości przebrani w narodowe, biało-czerwone stroje.

Zawodnicy biegu głównego na dystansie 5km mieli do pokonania dwie pętle po 2,5km każda. Warto wspomnieć, że trasę 2,5 km mógł pokonać każdy chętny bez pomiaru czasu i blisko 60 uczestników z tej możliwości skorzystało. Natomiast  młodzież ze szkół średnich rywalizowała na dystansie 2,5km. Jako pierwszy linię mety biegu głównego, w czasie  20 min 16 s., przekroczył Mateusz Filipiak ze Śremu. W dalszej kolejności na mecie pojawili się Karol Janicki z Gostynia oraz Bartosz Pawlicki z Czmonia. Wśród Pań najszybsza okazała się Jagoda Musielak z Książa Wlkp. z czasem 22 min 21 s., drugą Panią na mecie była Karolina Bielecka - Michałowo, natomiast trzecią – Agnieszka Golak reprezentująca nasze barwy Runner’s Power. Każdy z uczestników wyposażony został w dwa chipy do elektronicznego pomiaru czasu.

Godzinę  wcześniej w biegach dziecięcych uczestniczyło w pięciu różnych kategoriach wiekowych blisko setka uczestników (dziewcząt i chłopców). Biegi te odbywały się na tartanowej nawierzchni stadionu miejskiego w Śremie, gdzie gromko byli oklaskiwanie przez swoje rodziny i znajomych. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 400metrów, a najstarsi 600 metrów. Na wszystkich uczestników biegów dziecięcych czekał na mecie pamiątkowy medal z okazji Święta Niepodległości, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Mali biegacze, którzy uplasowali się na podium, nagrodzeni zostali medalami, sprzętem sportowym.

Część biegaczy ubrana w barwy narodowe otrzymała drobne nagrody niespodzianki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Śremie.

Po zakończeniu zawodów na biegaczy czekał posiłek energetyczny, kakao i słodka przekąska.

Ogromne podziękowania należą się włodarzą Powiatu Śremskiemu, dzięki czemu uczestnicy VI Powiatowego Biegu Niepodległości w Śremie i biegów towarzyszących nie musieli za niego wnosić opłaty startowej, a trzeba zaznaczyć, że jest to wyjątek na skale Polski.

Wyniki biegu głównego:   https://wyniki.plus-timing.pl/w/bieg_niepodleglosci_srem-2023

401098110_7200214456677494_6595028512622231841_njpg
654fbe0c97b58_o_largejpg