Spełniliśmy górskie marzenia Naszych Skarbów!

I to już po raz drugi! „RUNNER’S POWER - SPEŁNIAMY GÓRSKIE MARZENIA” - ŚNIEŻNIK 2024 już za nami! Jesteśmy dumni z naszych Skarbów, ich rodziców/opiekunów oraz WoloNosicieli za to, że 15 czerwca 2024 r. razem daliśmy radę wspiąć się na ten szczyt – dosłownie i w przenośni. Każda taka akcja oznacza wielką logistykę i umiejętne koordynowanie działań już podczas samej wyprawy. To również pokonywanie wielu barier i słabości oraz wcale niełatwe wniesienie dzieci z niepełnosprawnościami na plecach, w specjalnych wózkach i nosidłach. A my znowu sprostaliśmy temu wyzwaniu! Ale do rzeczy!

Zabieramy 15 Skarbów!

Taką decyzję podjęliśmy jeszcze w fazie organizacyjnej. Na Śnieżnik zabraliśmy 15 Skarbów, czyli o 5 więcej niż na ubiegłoroczną Śnieżkę dzieci z niepełnosprawnościami, którym towarzyszyli rodzice. Oni również zaangażowali się nie tylko emocjonalnie, ale i logistycznie w to przedsięwzięcie.
Do tego towarzyszyło nam wielu WoloNosicieli, czyli osób, które chciały nam pomóc wnieść na szczyt Nasze Skarby. To wolontariusze, którzy na co dzień zajmują się różnymi rzeczami, a część z nich należy do Runnersów. Mają wielką świadomość tego, że można dać komuś szczęście i pomóc spełnić marzenia…

W drodze do spełnienia marzeń Naszych Skarbów…

Nasz wyjazd w piątkowy poranek 14 czerwca odbył się w świetle kamer i fleszy. Projekt już w fazie organizacyjnej przerósł nasze oczekiwania w zakresie nie tylko zainteresowania samą wyprawą, ale i ilością sprzętu i wsparcia finansowego, jakie otrzymaliśmy do szerokiego grona darczyńców. Za to wszystko można dziękować, dziękować i… nie przestawać dziękować. Tak, jak każdemu WoloNosicielowi, który poświęcił swój wolny czas i zostawił „trochę” zdrowia, wspinając się na Śnieżnik. Tak, jak każdemu rodzicowi/opiekunowi za jego wkład w tę wyprawę.
Pierwszy dzień naszej wyprawy upłynął na kilkugodzinnej podróży, a po niej na zakwaterowaniu się w dwóch ośrodkach „Bolko” i „Menos” w miejscowości Stronie Śląskie. Kiedy już każdy rozgościł się w swoich pokojach i zjadł zasłużoną obiadokolację, przyszedł czas na ostatnie sprawy organizacyjne związane z sobotnim podbojem Śnieżnika.

Szczyt jest nasz!

Następnego dnia ok. 8:00 wyjechaliśmy z Międzygórza, a po godz. 9.00 wychodziliśmy już na szlak. Czekała nas trasa licząca ok. 18 kilometrów i wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie. Ale słowo się rzekło… Podczas wędrówki towarzyszyła nam słoneczna pogoda i dokuczał… wiatr, a przy tym część wózków była bardzo ciężka. To przedsięwzięcie było dwa razy trudniejsze niż te, z 2023 r. również pod względem trasy prowadzącej na szczyt Śnieżnika. Na zdjęciach i filmach wyglądało to wszystko bardzo fajnie, jednak tylko my wiemy, ile sił i zdrowia kosztowało nas wejście na górę i zejście z niej. Jednak było warto dla szczęścia i radości Naszych Skarbów, które są po prostu bezcenne. Trudno opisać emocje, wzruszenie, łzy, jakie pojawiły się, gdy stanęliśmy już wszyscy na samym szczycie…

Nasze Skarby otrzymały pamiątkowe medale, część z nich już po raz drugi.  

Zmęczeni, ale szczęśliwi i z… kolejnymi planami

Łącznie w wyprawie od 14 do 16 czerwca 2024 r. udział wzięło aż 150 uczestników. Jesteśmy prawie jak jedna wielka rodzina, którą tworzą Nasze Skarby, wolontariusze i jeszcze wiele innych osób. Takie projekty bardzo scalają i pozwalają zbudować wyjątkową więź. Oprócz tego na szlaku towarzyszyło nam dwóch lokalnych przewodników, którym również należą się słowa uznania. Poprowadzili nas świetnie na ten szczyt, a sami przyznali, że byliśmy świetnie zgraną ekipą (a przecież nas wcześniej nie znali!).
Warto wspomnieć, że każdy z uczestników otrzymał m.in. pamiątkowe koszulki oraz pakiety startowe od sponsorów.

Dokonaliśmy więc znowu niemożliwego i już planujemy kolejne przedsięwzięcie, bazując na wnioskach organizacyjnych wyciągniętych z tegorocznej akcji.

 

Ten projekt nie byłby możliwy bez wielu osób, instytucji i firm, za co wszystkim serdecznie dziękujemy w imieniu swoim, Naszych Skarbów oraz ich rodziców/opiekunów.


GŁÓWNY SPONSOR WYPRAWY:

 Nowe Logo WCF Zdrowie Med Edupng


Projekt bez nazwy 4png


Jak wyglądało nasze wydarzenie, możecie zobaczyć w filmie Marcina i Sylwii Dzierżawczyk, za co również bardzo dziękujemy!

Szukajcie się też w fotogalerii uczestników wydarzenia!