Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij X
Runners Power
Aktualności

Aktualności

Strona głównaAktualności > Sztafeta - relacja

Sztafeta - relacja

23.10.13r.

Relacja z naszego wielkiego przedsięwzięcia!!!

Sztafeta - relacja          20 października 1939 roku to pamiętna data w historii Śremu. Aby uczcić pamięć pomordowanych Synów ziemi śremskiej, klub Runner's Power wraz z Urzędem Miejskim w Śremie zorganizowali "Sztafetę 20. Października pod patronatem Burmistrza Śremu". Sztafeta miała także cel charytatywny - cała kwota wpisowego została przekazana na leczenie chorego na rdzeniowy zanik mięśni Patryka Nowaka.
Pogoda w tym dniu była wymarzona - słońce bardzo ciepło przywitało wszystkich uczestników biegu oraz kibiców. Przed rozpoczęciem sztafety Burmistrz Śremu pan Adam Lewandowski przywitał wszystkich obecnych, a następnie dziewczęta ze Śremskiego Sportu poprowadziły rozgrzewkę.
Do biegu zgłosiło się 35 sztafet po 4 osoby. Trasa prowadziła ze stadionu miejskiego, ulicą Farną na Plac 20 Października i ulicą Poznańską z powrotem na stadion. Każdy uczestnik miał do przebiegnięcia 2000 m.
 Rywalizacja rozpoczęła się ok. godz. 13.30. Pierwsza na metę z bardzo dobrym czasem 28 min. 44 sek. przybiegła sztafeta Butterfly Team I (w składzie Patrycja Wyciszkiewicz, Konrad Krzemiński, Małgorzata Kołacka, Szymon Bytniewski), a za nią kolejne 34 zespoły.
     Klasyfikacja była prowadzona w dwóch kategoriach: "Firmy i organizacje pozarządowe" oraz "Pozostałe sztafety". Puchary otrzymały po trzy drużyny w każdej kategorii. W kategorii "Firmy i organizacje pozarządowe" wygrała drużyna Runner’s Power i goście przed Drużyną Szpiku oraz Stan-Dard. W kategorii "Pozostałe sztafety" zwyciężyła sztafeta Butterfly Team I, przed Burzą Chwałkowo Kościelne i Butterfly Team II.
Honorowy puchar otrzymała drużyna Jurga Team za przekazanie najwyższej kwoty na leczenie chorego Patryka.
Mama chorego chłopca otrzymała na jego leczenie i rehabilitację czek na kwotę 4149 zł .
Po zakończeniu rywalizacji zawodnicy zostali poczęstowani kiełbaską z grilla, plackiem drożdżowym, herbatą oraz kawą. Atmosfera była bardzo miła, wszyscy wymieniali swoje wrażenia po biegu.
To była bardzo udana impreza; mamy nadzieję, że za rok uda nam się zorganizować podobną sztafetę, z jeszcze większą liczbą zespołów.
   Podziękowania:
Dziękujemy panu Burmistrzowi Adamowi Lewandowskiemu za objęcie biegu patronatem, a Urzędowi Miejskiemu za wsparcie i współorganizację sztafety.
Podziękowania należą się przede wszystkim członkom naszego stowarzyszenia, którzy czynnie przyłączyli się w organizację sztafety.
Szczególnie dziękujemy Monice Maciejewskiej oraz Markowi Matuszewskiemu za moc pracy, którą wykonali, cierpliwość i zaangażowanie. Możemy powiedzieć, że bez Was ta impreza mogłaby nie dojść do skutku, a na pewno nie byłaby tak udana.  
Dziękujemy również sponsorom:
firmie OSHEE,
firmie Bott,
firmie A3 Extra Drukarnia Cyfrowa,
firmie Bil-Cup,
firmie numerystartowe.com,
a także dziewczętom z klubu fitness Śremskiego Sportu, Żwawym Dziadkom oraz ratownikom medycznym Adrianowi i Krzysiowi.

Kilka zdjęć w naszej galerii więcej zdjęć tutaj.

Dyskusja (komentarzy: )

Partnerzy

Salon masażu Paulina Krawczyk
Śremski Sport
dr Mateusz W. Romanowski
 Kancelaria- Walterowicz
Ultra Janosik
Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie

Sponsorzy

   tfpg_new_log_graf.jpg     Predictes  

Dowiedz się więcej o Runnerspower.pl

Grupa biegaczy Runner’s Power powstała w celu propagowania dyscypliny sportu – biegania. Na chwilę obecną nasz klub liczy ok. 60 członków zarówno osiemanstolatków jak i sześciesięciolatków, biegaczy z ogromnym doświadczeniem jak i początkujących. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą zacząć przygodę z bieganiem, a takze tych co chcą zacząć profesjonalne treningi pod okiem profesjonalnego trenera.

Kontakt

Stowarzyszenie Runner's Power
ul. Paderewskiego 1/8
63-100 Śrem
NIP 785-17-95-658
Kontakt :
  Marek    tel. 796804580
  Rysiek   tel.  501393041
   mail: rysmit@o2.pl

nr konta: Bank Spółdzielczy w Śremie
25 9084 0003 0010 6135 2000 0001