Strona głównaAktualności > Rodzinna Majówka Biegowa - relacja

Rodzinna Majówka Biegowa - relacja

20.05.15r.

Sportowo i rekreacyjnie

Fantastyczna pogoda towarzyszyła uczestnikom „Rodzinnej Majówki Biegowej”, która odbyła się w niedzielę 16 maja 2015r. Organizatorem imprezy sportowej był Urząd Miejski w Śremie i  Stowarzyszenie biegowe Runner's Power, a partnerem organizacyjnym spółka Śremski Sport. Celem biegów i całej majówki było promowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie wszystkich mieszkańców dorosłych i dzieci do wspólnego biegania. Impreza odbyła się na wytyczonych  ścieżkach biegowych w Miejskim Parku Ekologicznym im Wł. Puchalskiego w Śremie.

- już niejednokrotnie organizowaliśmy imprezy biegowe, ale po raz pierwszy robimy imprezę rekreacyjną skierowaną przede wszystkim dla dzieci, zwłaszcza dzieci biegaczy. Miło patrzeć jak rywalizują wspólnie na trasie biegowej rodzice z dziećmi – mówił Marek Matuszewski członek Stowarzyszenia Runner’s Power prowadzący imprezę.

Na wstępie organizatorzy zadbali aby najmłodsze dzieci się nie nudziły i bezpłatnie do ich dyspozycji udostępnili 5 metrową dmuchaną zjeżdżalnie. Dzieci miały także możliwość pomalowania  twarzy w kolorowe wzory. Te dwa stanowiska oblegane były przez dzieci od początku trwania festynu do jego zakończenia.

Kolejną atrakcją były przygotowane przez pracowników Śremskiego Sportu konkursy dla dzieci tj. bieg w worku, rzut do celu. Konkurencje te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a każde dziecko za ukończenie konkursu otrzymywało nagrodę niespodziankę.

Konkursy i zjeżdżalnia cieszyły się ogromnym powodzeniem u dzieci

O godzinie 1515 przy pięknej majowej pogodzie dziewczęta z Fitness Śremski Sport przeprowadziły profesjonalną rozgrzewkę. Był to wstęp dla głównego wydarzenia dnia: Biegu Pokoleniowego. W biegu tym udział brali rodzice lub dziadkowie z dziećmi i wnukami. Na starcie stanęło 37 par rodzin.  Docelowo bieg miał być przeprowadzony na dystansie 800metrów, jednak został skrócony przez organizatorów do dystansu około 400 metrów, a to dlatego, że do zawodów zapisały się dzieci w wieku poniżej 2 lat. Najmłodszym uczestnikiem był Ignacy Sekuła urodzony 18 listopada 2013 r. W biegu tym nie liczyło się miejsce, a fakt pokonania trasy wspólnie przez całe rodziny. Za ukończenie biegu Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, każdemu dziecku wręczył nagrodę w postaci kolorowej piłki.

W Biegu Pokoleniowym nie było ważne miejsce – najważniejszy był wspólny bieg dziecka z rodzicem

Organizatorzy zadbali także o zawodników uprawiających Nordic walking. Popularni kij karze przemaszerowali na dystansie 1600m czyli jednego okrążenia ścieżek biegowych. Tutaj prym wiedli panowie i obsadzili trzy pierwsze miejsca na podium. Pierwsze miejsce zajął Robert Adamski, na drugim miejscu uplasował się Paweł Zdziechowski, a na najniższym stopniu podium uplasował się  Rafał Kajewski.

Kolejnym wydarzeniem był bieg przełajowy dla dorosłych na dystansie dwóch okrążeń czyli 3200m. Wśród mężczyzn nie do pokonania był lider stowarzyszenia Runne’s Power Maciej Kaminik, a kolejne miejsca zajęli zawodnicy reprezentujący Śremski MOS Andrzej Grześ i Jakub Wolarczyk. W klasyfikacji kobiet najlepsza była Magdalena Michalska. Za nią kolejne miejsca zajeły Agnieszka Wesołek i Dominika Duszyńska.

Dodatkowo przeprowadzono klasyfikację dla uczestników biegu powyżej 50 roku życia. I tu całe podium obsadzone zostało przez pięćdziesięciolatków popularnych Runnersów. Pierwsze miejsce zajął Stanisław Menzel, drugie zajął Marek Grześ tata Andrzeja, drugiego zawodnika w klasyfikacji open, natomiast trzecie miejsce zajął najstarszy uczestnik biegu Kazimierz Zdziechowski.

Na trasie ponad 3 kilometrowego biegu „pięćdziesięciolatkowie”

Na zakończenie organizatorzy imprezy podziękowali sponsorom imprezy i przeprowadzili wręczenie nagród dla najlepszych i nie tylko najlepszych. Popularni Runnersi postanowili nagrodzić ostatnie trzy kobiety i ostatnich trzech mężczyzn. Było to ogromne zaskoczenie dla tych osób.

- w  bieganiu nie jest najważniejsze miejsce i czas, bieganie ma bawić i promować zdrowy styl życia  – powiedział na zakończenie Burmistrz Śremu Adam Lewandowski.

Punktualnie o godzinie 17:30 Burmistrz Śremu dokonał oficjalnego zamknięcia imprezy i zaprosił uczestników za rok.

Dowiedz się więcej o Runnerspower.pl

Grupa biegaczy Runner’s Power powstała w celu propagowania dyscypliny sportu – biegania. Na chwilę obecną nasz klub liczy ok. 40 członków zarówno osiemanstolatków jak i sześciesięciolatków, biegaczy z ogromnym doświadczeniem jak i początkujących. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą zacząć przygodę z bieganiem, a takze tych co chcą zacząć profesjonalne treningi pod okiem profesjonalnego trenera.